Hursoft Kurs Öğrenci Takip Programı (Parmak izli-Turnike-Kartlı Geçiş Sistemi)

Hursoft Kurs Öğrenci Takip Programı (Parmak izli-Turnike-Kartlı Geçiş Sistemi)

LisansDemo
DilTürkçe
Dosya Boyutu24 MB
ÜreticiHursoft
İşletim SistemiWindows
Eklenme Tarihi6 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (24 MB)
427 kez indirildi

Puanlama

(1 oy)
Loading...

Öğrenci ve personelin kursa giriş ve çıkışlarının, parmak izi ile takibini sağlayan güvenilir, hızlı ve kullanışlı bir güvenlik ve denetim sistemidir. Dersi olmasına rağmen dersine geç gelen veya erken çıkan öğrencilerin velilerine otomatik veya parametrik kısa mesaj ile uyarı gönderir.

Hursoft Kurs Öğrenci Geçiş Programı Hangi Bilgileri Sunar?

  • Geç gelen öğrencinin velisine geç kaldığını SMS olarak gönderme
  • Tam gün gelmeyenlere otomatik olarak SMS gönderme
  • Erken çıkan Öğrencinin velisine SMS gönderme

Hursoft Kurs Öğrenci Geçiş  Programı Nedir?

Kurs Öğrenci Geçiş Programı, kursta eğitim gören öğrenci, öğretmen, personel giriş çıkış takibini amaçlamaktadır.Kurs giriş kapılarına yerleştirilen parmak izi ya da kartlı okuyucu ve turnikeler ile öğrencilerin hangi saatlerde ve hangi kapılardan giriş ya da çıkış yaptığını ayrıntılı olarak raporlamakla birlikte isteğe bağlı olarak öğrencilerin belirli saatlerde  dershaneye girişini ya da çıkışını sınırlandırabilmekte; giriş ve çıkışlara yerleştirilen kart yada parmak izi okuyucularıyla kurs içerisindeki geçiş noktalarını kontrol etmeyi sağlamaktadır.

Kurs Öğrenci Geçiş Programı Nasıl Çalışmaktadır?

Kurs Öğrenci Geçiş Programı ; giriş kapılarında bulunan parmak izi ya da kart okuyucular ile giriş ya da çıkış yapan öğrencilerin kart ya da parmak izi bilgilerini Access Point Router cihazı ile kablosuz ortam üzerinden sunucu bilgisayarına aktarmaktadır. Öğrenciye ait kart veya parmak izi bilgileri, tarih-saat değerleri ve işlem türünü (giriş veya çıkışını) alan sunucu bu verileri veritabanına kaydeder ve öğrencinin dersleri bitmeden önce çıkmama gibi daha önceden girilmiş bir engelleme tanımlaması var ise turnike üzerinde bulunan okuyuculara turnikeyi kilitleme komutunu gönderir. Öte yandan sistem, diğer kursların öğrencilerinin bu kursa girişine de izin vermiyor.  Dershaneye girmek isteyen kişiler ise kapıdaki güvenlik görevlisine kimliğini bırakarak dershaneye girebilir. Öğrencilerin parmak izi ve fotoğrafları, kursa girdiği andaki saat, dakikası ve öğrenci veli bilgileri (veli ad soyad, yakınlık derecesi, veli cep tel) bilgisayar ortamında kaydediliyor. Geç gelen ya da kursa gelmeyen öğrencinin velisine otomatik olarak bilgi mesajı gönderiliyor. Veli böylelikle çocuğunun kursa geç gidip gitmediğini ya da hiç gitmediğini SMS ile bilgilendiriliyor. (Örneğin Sayın ALİ KANER’in velisi VELİ KANER 01.03.2012 tarihi 18:00 saat itibari ile öğrencimiz kursa giriş yapmamıştır. Bilginize.)

427 kez indirildi