Google Classroom Android

LisansÜcretsiz
DilTürkçe
Dosya BoyutuCihaza göre değişir
ÜreticiGoogle
İşletim SistemiAndroid
Eklenme Tarihi7 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir (Cihaza göre değişir)
2095 kez indirildi

Puanlama

(2 oy)
Loading...

Dünya genelinde virüs nedeniyle okullar ve eğitim kurumları ağırlıklı olarak uzaktan eğitime yönelmeye başladı.

Bu gelişme sonucunda Googlın pek bilinmeyen Google Classroom servisinin bir anda yıldızının parlamasına neden oldu.

Öyle ki Google Classroom, hem Play Store hem de App Store üzerinde Mart başında ilk 100’de değilken artık 1. sırada yer alıyor.

Kullanımı oldukça basit. Gmail hesabınızla giriş yaptıktan sonra ekranın sağ köşesinde(Web sürümüne göre anlatıyorum) + işaretine tıklayın. Karşınıza iki seçenek çıkacak. Sınıf oluştur kısmından sınıf bilgilerini girerek yeni bir sınıf oluşturun ve size verilen kodu derse girmesini istediğiniz öğrencilerle paylaşın. Diğer seçenekte yer alan derse katıl seçeneği ile kodu girip doğrudan sınıfı oluşturan eğitmenin dersine katılabilirsiniz.

Öğretmenler, doğrudan öğrenci ekleyebilir, derse katılmalarını sağlayacak kodları sınıflarıyla paylaşabilir. Ayarların yapılması sadece birkaç dakika alır.

Öğrenciler tüm ödevlerini ödevler sayfasında görebilir ve tüm sınıf materyalleri (ör. dokümanlar, fotoğraflar ve videolar) otomatik olarak Google Drive’daki klasörlere yerleştirilir.

Basit ve kağıt gerektirmeyen ödev akışı öğretmenlerin hızlıca ödev oluşturup incelemesine ve bunları not almasına olanak tanır.

2095 kez indirildi

Google Classroom Android Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. zvvzv dedi ki:

    teşekkürler